Перейти до вмісту (натисніть Enter)
МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ В ОРГАНАХ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ
Богуславська С.І.
Кисіль Н.В.
Черкаський національний університет імені Б. Хмельницького
ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ
АНОТАЦІЯ
У статті розглядаються основні підходи до методів управління людськими ресурсами в органах публічної влади України. Аналізуються питання управління людськими ресурсами в органах публічної влади України, що є важливим напрямом державного управління та безпосередньо впливає на ефективність функціонування державних установ, реалізацію державної політики та якість надання публічних послуг. У сучасних умовах трансформації суспільства та реформування державної служби постає питання модернізації підходів до управління персоналом. Впровадження новітніх методів та інструментів кадрового менеджменту є необхідною умовою для підвищення продуктивності праці, забезпечення належного рівня професійної компетентності службовців і створення ефективного механізму залучення, мотивації та розвитку кадрів. У статті досліджуються сучасні методи управління людськими ресурсами в органах публічної влади України.
КЛЮЧОВІ СЛОВА
мотивація та розвиток персоналу, публічна влада, публічне управління, управління людськими ресурсами, служба управління персоналом.
ПОСИЛАННЯ
1 Антонова О. (2023). Професіоналізація державної служби України: персонал-технології в управлінні людськими ресурсами. Аспекти публічного управління, Вип. 11(1). С. 79-85
2 Базалійська Н.П. (2015). Світовий досвід управління трудовою діяльністю персоналу в країнах з розвиненою ринковою економікою. Інноваційна економіка: Науково-виробничий журнал, № 56.
3 Гринчишин І.М., Перетятко Л.А. (2021). Управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування: сучасні тренди та виклики. Ефективна економіка, № 11.
4 Гурієвська В. (2012). Соціально-психологічні аспекти формування та реалізації кадрової політики в державному управлінні. Вісник Національної академії державного управління при Президентові України, Вип. 4. С. 63–70
5 Гончарук Н., Пирогова Ю. (2020). Пріоритетні напрями вдосконалення управління людськими ресурсами у сфері публічної служби України. Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України
6 Деякі питання реформування державного управління України: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 черв. 2016 р. № 474-р.
7 Про підготовку та реалізацію експериментального проекту щодо запровадження системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. № 1414-р.
8 Про схвалення Концепції впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 грудня 2017 р. № 844–р.
9 Про схвалення Концепції реформування системи оплати праці державних службовців та затвердження плану заходів з її реалізації: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 р. № 622–р.
10 Олуйк В.М. (2018). Управління персоналом в умовах децентралізації. Київ, 504 с. ISBN 978-617-7361-45-8.