Перейти до вмісту (натисніть Enter)
СТАЛИЙ РОЗВИТОК ЯК НОВИЙ АКЦЕНТ В КОНЦЕПЦІЇ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ БІЗНЕСУ: ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ (in English)
Олійник М.М.
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
https://orcid.org/0009-0002-4499-3860
ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ
АНОТАЦІЯ
Сучасні глобальні тенденції висувають нові вимоги до бізнесу – інтеграція принципів сталого розвитку в систему забезпечення безперервності діяльності підприємств. У статті проведено комплексний аналіз наукових досліджень, які висвітлюють концептуальні аспекти поєднання сталого розвитку та бізнес-стійкості. У статті детально проаналізовано концепцію сталого розвитку як стратегії, що орієнтована на досягнення збалансованого економічного, соціального та екологічного розвитку, а також безперервність бізнесу та їх взаємозв’язок у контексті забезпечення довгострокової стабільності організацій з урахуванням інтересів як теперішніх, так і майбутніх поколінь. Дослідження базується на комплексному огляді літератури нещодавніх наукових досліджень та звітів щодо інтеграції принципів сталого розвитку в управління безперервністю бізнесу.
Водночас, у статті акцентовано увагу на концепції безперервності бізнесу як стратегічного інструменту, спрямованого на підтримку стабільності операційної діяльності підприємства у кризових ситуаціях. Проведено систематизацію наукових підходів до розгляду взаємозв’язку між сталим розвитком і безперервністю бізнесу, що дозволило виявити основні точки дотику цих концепцій у контексті довгострокової стабільності організацій.
Виокремлено основні виклики, які постають перед підприємствами при інтеграції принципів сталого розвитку в системи забезпечення безперервності бізнесу, зокрема: організаційні, нормативні, фінансові та інформаційні бар’єри. Окрім цього, вказано на можливості, які відкриває бізнесу така інтеграція, серед яких – підвищення стійкості до кризових ситуацій, покращення репутаційного іміджу, отримання інноваційних переваг, а також забезпечення відповідності сучасним вимогам ринку та регуляторів.
У висновках статті обґрунтовано, що сталий розвиток поступово перетворюється на новий акцент концепції безперервності бізнесу, дозволяючи підприємствам не лише успішно протистояти кризам, але й активно зміцнювати свої довгострокові конкурентні позиції. Визначено перспективні напрями подальших досліджень, зокрема розробка інтегрованих підходів до управління бізнес-стійкістю з урахуванням цілей сталого розвитку та оцінка ефективності впроваджених стратегій у контексті економічної, соціальної та екологічної результативності.
КЛЮЧОВІ СЛОВА
сталий розвиток; безперервність бізнесу; управління безперервністю; стійкість бізнесу; виклики; можливості.
ПОСИЛАННЯ
1. Мушинський Б.М. (2018). Безперервність ведення бізнесу як концепція управління фінансовою установою. Економічна кібернетика: теорія, практика та напрямки розвитку: матеріали наук.-практ. інтернет-конф. (Одеса, 28–29 листопада 2018 р.). Одеса, С. 112–114.
2. Пашкевич М.С., Лі Г. (2021). Теоретичне обґрунтування моделей участі підприємств у досягненні глобальних цілей сталого розвитку. Бізнес Інформ, № 12. С. 184–190.
3. Environmental Risks: Ensuring Business Continuity: Bryghtpath.
4. Cleveland, S., Sullivan, K., Poole, V., & Chahed, Y. (2023). Overcoming the hurdles to integrating sustainability into business strategy. Deloitte.
5. What is Sustainability in Business? IBM.
6. Moskova E., & Buganova K. (2023). Improving Business Sustainability by Connecting Business Continuity Management and Risk Management. WSB Journal of Business and Finance, Vol. 57. No. 1. Pp. 38–45.
7. Business Continuity Meet ESG: Why It’s Time to Work Together. Riskonnect.
8. Boudi, A.A., & Alshaikhmubarak, A. (2024). Business Continuity and Sustainability in Government Organisations. Sustainability, No.16(17).
9. Our Common Future. Oxford: World Commission on Environment and Development. Oxford University Press, 1987. 400 p. ISBN: 0-19-282080-x,2-89372-011-5.
10. The Global Risks Report 2023, 18th Edition Geneva: WEF: World Economic Forum.