ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ ВДЕ
Вінницький національний технічний університет
Вінницький національний технічний університет
АНОТАЦІЯ
У статті визначено проблеми та перспективи управління інвестиційною діяльністю підприємств відновлюваних джерел енергії. Визначено основні принципи діяльності підприємств ВДЕ. Зазначено, що управління інвестиційною діяльністю підприємств відновлюваних джерел енергії Україні є досить складним процесом, оскільки всі суб’єкти господарювання змушені долати велику кількість макроекономічних перешкод, основною причиною яких є неефективна фінансова політика, надмірний податковий тиск та інші обмеження, встановлені на законодавчому рівні, а також військова агресія яка знищує можливості для ефективного забезпечення енергетичного сектору країни.
Так як наша державна володіє значними енергетичними потенціалами, а саме вітровою, сонячною, геотермальною енергією, енергією малих річок та озер, науково-технічні та промислові бази створюють всі передумови для масштабного освоєння в нашій країні відновлюваних джерел енергії.
В статі приведено рівень розрахунків з виробниками за «зеленим» тарифом в якому прослідковується проблеми на державному рівні із оплатою за використану електроенергію підприємств ВДЕ.
Окремо визначено короткострокові перспективи для стабільного функціонування сектору ВДЕ які являються критично необхідним задля належної роботи енергетики країни.
Окремо було запропоновано заходи для довгострокового (післявоєнного) широкомасштабного розвитку «зеленої» генерації та створення нової моделі енергетичного сектору України.
Дана стаття підкреслює необхідність вироблення комплексного підходу до розвитку відновлюваної енерге-тики в час війни, що враховує не лише технічні та економічні аспекти, але й соціальні та політичні фактори. Одним із яким можливо ввести програму із залучення місцевих ОТГ та районів до залучення та використання відновлюваних джерел енергії, окремо заснувати громадські скликання, щодо визначення потреб громад та його зацікавленості.
Загальний висновок статті, полягає в тому що, в умовах воєнного стану та фінансової кризи, доцільним є формування та забезпечення сприятливого інвестиційного клімату, розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності, що безумовно сприятиме позитивній динаміці соціально-економічного розвитку й можливості модернізації національної економіки.
КЛЮЧОВІ СЛОВА
інвестиційна діяльність, проблеми, перспективи, підприємства, відновлювані джерела енергії.
ПОСИЛАННЯ