Перейти до вмісту (натисніть Enter)
ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ – ДЖЕРЕЛО КОШТІВ ДЛЯ ВІДБУДОВИ АГРАРНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ
АНОТАЦІЯ
У статті розглянуто теоретичні основи категорії прямого іноземного інвестування, виявлено їх характерні особливості. Визначено, що залучення інвестицій які мають місце в умовах економічної нестабільності спричинені війною, визначають виняткове значення для становлення та розвитку підприємств в Україні. Встановлено, що майже 91% компаній Асоціації планують і надалі працювати на ринку країни, а 55% збираються хоча із побоюванням інвестувати кошти в аграрну сферу України.
Зазначено, що важливим напрямком є питання удосконалення правової та організаційної бази для все більшого залучення як вітчизняних так і зарубіжних інвесторів; покращення демографічних показників; поліпшення інвестиційної інфраструктури; скорочення масштабу корупції в органах самоврядування; забезпечення розвитку аграрного сектору країни.
Аналіз інвестиційної діяльності показує, що для залучення інвестицій для розвитку діяльності аграрних підприємств виникають проблеми недостатньої привабливості як для внутрішніх так і зовнішніх партнерів.
Встановлено, що на сьогодні недостатньо працюють розроблені соціальні програми фінансової підтримки фермерів, не повністю на них діють гранові та пільгові програми. Тому невирішеність цих питань залишається однією з найбільших проблем соціально-економічного розвитку країни. Разом з тим, одним з важливих завдань Уряду України є податкова система, яка вимагає зменшення податкового навантаження на виробників сільськогосподарської продукції.
Перспективи подальших досліджень мають бути ключовими напрямками в процесі відновлення зруйнованої інфраструктури країни направлених на розробку стратегічних засад та для формування сприятливого інвестиційного клімату. Саме прийнятий Закон України «Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями в Україні» направлений, перш за все, на стимулювання залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій шляхом спрощення вимог для інвестиційних проєктів та створення сприятливих умов для залучення більшого числа інвесторів в Україну.
КЛЮЧОВІ СЛОВА
інвестиції, інвестиційна привабливість, інвестиційна політика, інвестиційні прогнози, інвестиційні проєкти.
ПОСИЛАННЯ
1. Гетьманцев В. (2025). Іноземні інвестиції в Україну скоротились на 14%. Agroportal.
2. Марина В., Савченко В. (2024). Залучення іноземних інвестицій в економіку України: тенденції, проблеми та перспективи повоєнного використання. Актуальні проблеми економіки, № 6.
3. Звіт про прямі збитки інфраструктури від руйнувань внаслідок військової агресії росії проти України за рік від початку повномасштабного вторгнення. (Березень 2023).
4. Роїк О. (2023). Агроінвестиції: глобальне бачення, локальні проблеми. Юридична газета. Online.
5. Ukraine Invest провів дослідження нових інвестиційних можливостей агропереробного сектора України. Ukraine invest.
6. Відбулись комітетські слухання на тему: "Фінансова спроможність аграрних підприємств з окупованих та деокупованих територій, які працюють на підконтрольній Україні території: ключові проблеми". Верховна Рада України. (19 жовтня 2023). Офіційний вебпортал парламенту України.
7. Аграрний сектор України у 2023 році: складові стійкості, проблеми та перспективні завдання. (2024).
8. Шварц Д. (2023). Вийти з туману війни: як Україна зможе залучати іноземні інвестиції у 2023 році. УНІАН Інформаційне агентство
9. Винокуров Я. (2024). Війна не перешкода. Інвестиції в Україну зростають, але для відновлення замало. Що треба зробити владі? Економічна правда.