Перейти до вмісту (натисніть Enter)
ВАЛОВИЙ ВНУТРІШНІЙ ПРОДУКТ УКРАЇНИ: ВИКЛИКИ СУЧАСНОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВІДНОВЛЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ
АНОТАЦІЯ
У статті аналізується динаміка валового внутрішнього продукту (ВВП) України в період з 2010 по 2023 роки. Зосереджено увагу на ключових етапах економічного зростання, структурних змінах та викликах, спричинених воєнними діями. Розглядаються основні чинники, що вплинули на коливання ВВП, зокрема інфляційний тиск, порушення логістичних ланцюгів і структурна трансформація економіки. Окрему увагу приділено аналізу ролі стратегічних галузей, таких як сільське господарство, переробна промисловість та енергетика, у забезпеченні економічної стабільності та продовольчої безпеки.
Досліджуються структурні зміни в економіці, зокрема зростання частки оборонного виробництва, розвиток цифрових технологій та зміни у зовнішньоторговельних пріоритетах. Описуються причини коливань ВВП та їх вплив на соціально-економічне становище країни.
Особлива увага приділяється опису наслідків військових дій, а також визначення напрямів післявоєнного економічного відновлення економіки країни. Наведено напрями та перспективи відновлення, що базуються на стратегіях розвитку критично важливих галузей, підвищенні ефективності економіки та зміцненні продовольчої безпеки.
КЛЮЧОВІ СЛОВА
валовий внутрішній продукт, ВВП, економічний розвиток, перспективи відновлення, продовольча безпека.
ПОСИЛАННЯ
1. Базилевич В.Д., Баластрик Л.О. (2009). Макроекономіка: навч. посібник. вид. 2-ге, доп. Київ: Атіка. 368 с.
2. John Maynard Keynes. (1936). The General Theory of Employment, Interest and Money. Macmillan Cambridge University Press, for Royal Economic Society.
3. Дернова, І.А., Боровик, Т.М., Данилевська, Л.С. (2023). Валовий внутрішній продукт України в контексті глобальних викликів. Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку, № 2(9). С. 279-288
4. Державна служба України.
5. Національний банк України.
6. Макроекономічні показники. Національний банк України.
7. Хаєцька, О.П., Вертелецький, М.В. (2018). Аналіз динаміки ВВП України та інших країн світу. Ефективна економіка, № 1.
8. Коментар Національного банку щодо зміни реального ВВП у 2023 році.
9. Дернова, І.А., Боровик, Т.М., Кравченко, Л.В. (2020). ВВП як індикатор рейтингової оцінки національної економіки. Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво, № 4(115). С. 20–24
10. Як сформувати політику відбудови України.
11. Дорошенко, А.П., Дорошенко, О.О., Кончаловський, Є.О. (2020). Валовий внутрішній продукт України в контексті глобальних викликів. Причорноморські економічні студі,. Вип. 52-1. С. 72-76