РОЛЬ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Халін С.В.
Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого
https://orcid.org/0000-0002-7510-5056
DOI: https://doi.org/10.30838/EP.201.364-369

ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ

АНОТАЦІЯ

В умовах глобалізації та науково-технічного прогресу відбувається стрімке оновлення методів управління сільськогосподарським виробництвом, що потребує використання інноваційних рішень для підвищення ефективності агропромислового комплексу. Одним із напрямів удосконалення аграрного виробництва є формування та розвиток техніко-технологічного потенціалу сільськогосподарських підприємств на основі цифрових технологій. Цифровізація сільського господарства трансформує сектор шляхом підвищення ефективності, стійкості та конкурентоспроможності в усьому ланцюжку створення вартості. Формування техніко-технологічного потенціалу сільськогосподарських підприємств за допомогою цифрових технологій сприяє раціональному використанню ресурсів, удосконаленню виробничих процесів і створенню інтелектуальних систем управління. На ринку представлено безліч цифрових розробок для землеробства, тваринництва та рослинництва, забезпечуючи більш точні, ефективні та стійкі методи ведення сільського господарства, ці технології допомагають сільськогосподарському сектору задовольнити зростаючий глобальний попит на продовольство. Однак вирішення проблем впровадження та забезпечення рівноправного доступу до цих технологій матиме вирішальне значення для реалізації їх повного потенціалу в сільськогосподарському секторі.

КЛЮЧОВІ СЛОВА

технології, потенціал, ресурси, сільськогосподарський сектор, інновації, науково-технічний прогрес.

ПОСИЛАННЯ

1. Spherical Insights. (2022). Global Agritech Market.
Link: https://www.sphericalinsights.com/reports/agritech-market
2. The Food and Agriculture Organization (2025). Earth Observation
Link: https://www.fao.org/giews/earthobservation
3. WIPO. (2022). The Global Innovation Index 2022
Link: https://www.wipo.int/ru/web/global-innovation-index
4. Зелінська, О. В., & Сухоцька, С. М. (2016). Використання сучасних інформаційних технологій в агропромисловому комплексі. Галицький економічний вісник. № 2. С.148-152.
5. Жаліла, Я. А., Собкевич, О. В., Шевченко, А. В., & Русан, В. М. (2024). Пріоритети розвитку реального сектора в умовах війни та повоєнного відновлення економіки України: аналіт. доп. Київ: НІСД, 104 с.
Link: https://niss.gov.ua/sites/default/files/2024-02/ad_realsektor-2023.pdf
6. Россоха, В.В. (2023). Інноваційно-технологічне забезпечення розвитку сільського господарства: монографія. Київ: ННЦ «ІАЕ», 176с.
7. Руденко, М. В. (2019) Технології цифрової трансформації сільськогосподарських підприємств. Агросвіт. № 23. С. 8-18.
8. Climate FieldView (2023). Чим більше знань, тим більше врожай. Збирайте інформацію –вживайте заходів.
Link: http://climatefieldview.com.ua